DETAYLI ARAMA
x

DETAYLI ARAMA

EBAT

DOKU

KULLANIM ALANI

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

RENK

SERİ

ÜRÜN TİPİ

BİEN ÇÖLLEŞME VE KURAKLIKLA MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKİYOR...Bien, 17 Haziran Dünya çölleşme ve kuraklıkla mücadele haftasına dikkat çekerek, sadece bu hafta içerisinde değil, tüm yaşamımız boyunca dikkat edilmesi gereken önemli noktaları titizlikle paylaşıyor.

Ticari faaliyetlerinin tamamına bu hassasiyetle eğilen Bien, fabrika içinde geri kazanımlar ile enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyor. Bilecik ve  Bozöyük’teki Bien Fabrika’larında yapılan yatırımlar kapsamında atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun yaklaşık yüzde 100’ünün geri dönüşümü sağlanıyor.  

Bu konudaki görüşlerini belirten Bien Operasyon Grup Başkanı Mehmet SOYARICI, “Su, tüm canlıların varlığı için vazgeçilmez bir kaynak. Suyun her damlasını korumamız gerektiğinin bilinciyle hareket ediyoruz. Bir ev içinde kullanılan suyun yaklaşık yüzde 75’i banyoda tüketiliyor. Bu tüketimi azaltmak hiç de zor değil. Bien olarak, çevremize saygılı, su tasarruflu ürünler üretiyoruz ve gelecek nesile doğal su kaynaklarımızı miras bırakmak istiyoruz. Buradan yola çıkarak vitrifiye fabrikamızda ürettiğimiz klozetlerde  2,5 litre ve 4 litrelik tam fonksiyonlu ürünler tasarladık ve ürettik. 4 kişilik bir ailenin temizlik için yıllık su harcamalarında 6 litre tam fonksiyonlı ürünlere göre 38 ton su tasarrrufu sağladık” dedi.